Share On LinkedIn Share On Whatsapp Share On Facebook

ברלין | Berlin

בא לכם להמליץ על מקום? לחצו כאן

kadewe berlin

הקאופהאוס דס וסטנס או בקיצור קה-דה-וה היא חנות כלבו בטאואנצינשטראסה במערב ברלין, בירת גרמניה. החנות היא השנייה הגדולה ביותר באירופה אחרי הרודס הבריטית.

לחובבי הארכיקטטורה כדאי להגיע למקום ולהתרשם משיפוץ המבנה, משרד האדריכלים OMA של רם קולהאס, השלים את השלב הראשון של שיפוץ חנות הכלבו KaDeWe , ניתן להתרשם ממדרגות נעות מחופות עץ, חוצות חללים עגולים קונצנטריים ומחברות בין קומות החנויות.

 

כתובת: Tauentzienstraße 21-24, 10789 Berlin

לחץ כאן למידע נוסף

Pluma cubic

כוח נשי – קולקטיב המעצבים  Pluma cubic כולל עשר מעצבות בגילאים בין 33 ל-56 שנים,אשר הוכשרו כאדריכלים, אמנים חזותיים, מעצבי מוצר ונגרים. הם מגיעים מגרמניה, דרום אפריקה, קנדה ושוויץ. הקולקטיב הוקם בזמן מגיפת הקורונה, באינספור של כנסי זום, משם נולד הרעיון שהפרוייקט הבא יגיע כקולקטיב שיאפשר שיתוף מידע וחילופי דברים מעמיקים.

מה שמאחד אותם: כל אחד מעשרת המעצבים שהקימו את קולקטיב  עובדים באופן עצמאי בסטודיו משלהם הנמצא בברלין. חלקם מייצרים את העיצובים שלהם בעצמם, אחרים עובדים עם אומנים, יצרנים ויצרנים גדולים. רבים מהמעצבים הכירו זה את זה מראש.

כתובת: Max-Beer-Straße 7, 10119 ברלין, גרמניה

לחץ כאן למידע נוסף

חנות ספרים למעצבים Do you read me

אמנם לא חנות עיצוב, אבל חנות ספרים לאוהבי  עיצוב ואמנות.

Auguststraße 28, 10117 Berlin

לחץ כאן למידע נוסף

yorckschlösschen berlin

בר ג'אז עם אוכל טוב והופעות חיות, הנמצא בבניין ישן בן כ 100. המוסיף אווירה ותחושה שהזמן עצר מלכת.

Yorckstraße 15, 10965 Berlin

לחץ כאן למידע נוסף

הָאקֶשֶה הוּפֶה

Hackesche Höfe

אקֶָשֶה הֶפֶה הוא מתחם המורכב משמונה חצרות ברחוב רוזנטלר מס' 40 ברובע מיטה בברלין. החצרות נבנו בתחילת המאה ה-20 בסגנון יוגנדסטיל והיו הרובע היהודי הישן. סביב החצרות הפנימיות, שקיימות כאן עוד מהמאה ה-20, נבנו רחובות מלאות חנויות, ברים, מסעדות, גלריות וחנויות עיצוב.

בשעות הערב המקום משנה פנים והופך למתחם בילוי תוסס, המתמלא בצעירים.

בימי חמישי ושבת נערך במקום שוק אוכל.

Rosenthaler Str. 40-41, 10178 Berlin

לחץ כאן למידע נוסף

מסעדת אונזישטבר

nsicht Bar

מסעדה יחודית, בשל כך שאוכלים בה בחשכה, המסעדה יקרה אך מציעה חוויה יחודית של לאכול באפילה מוחלטת וליהנות מפינוקים ומעדנים קולינריים – מבלי לראותם!

המלצרים הם עוורים ולכן מתפקדים טוב באפלה הגמורה של המקום ולהגיש את המעדנים הקולינריים שמכינים כאן.

כמובן בהזמנת מקום מראש.

Saarbrücker Str. 36-38, 10405 Berlin

לחץ כאן למידע נוסף

אנדרטה לזכר יהודי אירופה שנרצחו

האנדרטה היא יד זיכרון שהוקמה בברלין ליהודים שנרצחו בשואה, ותוכננה על ידי האדריכל פיטר אייזנמן. האנדרטה נחנכה בתאריך ה-10 במאי 2005, והיא ממוקמת בצידה המזרחי של העיר, מעט דרומית לשער ברנדנבורג, מול בניין השגרירות האמריקאית בברלין, במקום שבו שכן בימי הרייך השלישי בניין משרדי הקאנצלר של אדולף היטלר[1].

האנדרטה משתרעת על שטח של 19,000 מ"ר וכוללת 2,711 קוביות בטון, המסודרות בתבנית משבצות על גבי מישור אשר שקוע במרכזו, ומזכיר סידור של מצבות בבית עלמין. קוביות הבטון הן באורך של 2.38 מ', ברוחב של 0.95 מ', ובגבהים שונים, בין 0.2 מ' ל-4.8 מ'. הצבת הקוביות תוכננה על מנת ליצור אווירה של אי נעימות ובלבול. המיקום שנבחר לאתר הזיכרון, בקרבת אזור עסקים, אשר בו מרוכזות גם מספר שגרירויות, יוצר מצב בו אנשים רבים חולפים על פני האנדרטה מדי יום ואינם יכולים להתעלם ממנה.

מרכז מידע תת-קרקעי המסונף לאתר כולל את שמותיהם של כל הקורבנות הידועים של השואה, אשר התקבלו ממוזיאון יד ושם, וכן תערוכה בנושא השואה. ויקיפדיה

לחץ כאן למידע נוסף

הגלריה הלאומית החדשה של גרמניה

הגלריה הלאומית החדשה של גרמניה, ממוקמת באזור הקולטורפורום שבמרכז ברלין. בשל חלוקת ברלין, ובשל הימצאותה של הגלריה הלאומית הישנה במזרח העיר נבנתה בשנת 1968 גלריה חדשה על פי תכנונו של האדריכל לודוויג מיס ון דר רוהה. המבנה משמש להצגת תערוכות מתחלפות של אמנות מודרנית ואמנות המאה ה-20. ויקיפדיה

 

Neue Nationalgalerie. Potsdamer Straße 50

לחץ כאן למידע נוסף

המוזיאון לאמנות רחוב

Urban Nation

המוזיאון הראשון לאמנות רחוב בברלין , מוציא את אומני הגרפיטי האנונימים לאור. מדי כמה חודשים עוברים אמנים שונים להתגורר וליצור בתוך המוזיאון.

חזית המוזאון, מתחדשת מפעם לפעם ביצירת גרפיטי חדשה.

Bülowstraße 7, 10783 Berlin

לחץ כאן למידע נוסף

מוזיאון הבאהאוס בברלין

מוזיאון קטן המספר את סיפור תנועת הבאוהאוס שהחלה את פעילותה בגרמניה בשנות העשרים עד שנסגרה על-ידי הנאצים.

לחץ כאן למידע נוסף

גלרית kw berlin

גלריה לאמנות מודרנית השוכנת במבנה מהמאה ה-18  בן חמש קומות, ששופץ.

בקומה התחתונה נמצא בית הקפה בראבו.

Auguststraße 69, 10117 Berlin

לחץ כאן למידע נוסף

block house

רשת מסעדות סטייקים בסגנון אמריקאי , במסעדה מבחר גדול של סטייקים והמבורגרים.

מומלץ להתרכז בסטיקים ופחות בהמבורגרים.

מספר סניפים בברלין

Karl-Liebknecht-Str. 7, 10178 Berlin

לחץ כאן למידע נוסף

מסעדת לילה – מאיר אדוני

Layla berlin

מסעדת לילה נמצאת במלון קראון פלאזה בברלין, בשעה 18:00  בערב המסעדה הופכת להיות מסעדה ישראלית בשם "לילה" Layla Berlin בניצוחו של השף מאיר אדוני.

חובה להזמין מקום מראש.

Hallesche Str. 10, 10963 Berlin

לחץ כאן למידע נוסף

גלריית איסט סייד

East Side Gallery

איסט סייד גאלרי היא השריד הארוך ביותר (1.3 ק"מ) שנותר מחומת ברלין. על גבי החומה צוירו 106 ציורי קיר על ידי אמנים מכל רחבי העולם. הציור הראשון ציור על ידי כריסטין מק לין בדצמבר 1989, זמן קצר לאחר "נפילת" החומה (ביטול ההגבלות התנועה של תושבי גרמניה המזרחית לברלין המערבית).

ציור מפורסם נוסף בגלריה הוא אלי, עזור לי לשרוד את האהבה הקטלנית הזו.

הציורים שצוירו זמן קצר לאחר נפילת "מסך הברזל", בהם הציורים של ג'ים אביניון ות'יירי נואר, מתעדים את תקוות תושבי מזרח אירופה לעתיד חופשי וטוב יותר. הגלריה מהווה אתר תיירותי פופולרי, וככל הנראה גלריית ציורי הגרפיטי הגדולה בעולם. בשנת 2006 הועברה חלק מהחומה באורך של כ-40 מטרים למיקום המקביל למקטע אחר, על מנת לאפשר גישה לנהר השפרה.

במהלך עשור השנים שחלפו מאז שצוירו ציורי הקיר, בשל זיהום האוויר, גרפיטי שצויר עליהם ופגעי מזג האוויר, ניזוקו הציורים. בשנת 2000 הוקם ארגון ללא מטרת רווח שמטרתו שימור הציורים. עבודות השחזור הסתיימו ב-2009. (ויקיפדיה)

Mühlenstraße 3-100, 10243 Berlin

לחץ כאן למידע נוסף

מוזיאון פרגמון

Pergamon Museum

מוזיאון המצוי באי המוזיאונים שבברלין. בשל ייחודו הארכיטקטוני של המבנה, ובשל ייחודיות מוצגיו החליט ארגון אונסק"ו כי מוזיאון זה, יחד עם מוזיאונים אחרים באי המוזיאונים יהוו אתר מורשת עולמית. מבנה המוזיאון תוכנן על ידי אלפרד מסל ולודוויג הופמן ונבנה בין השנים 1910–1930.

 

Bodestraße 1-3, 10178 Berlin

לחץ כאן למידע נוסף

JUBEL

פטיסרי הנותן פרשנות יצירתית ומודרנית לקינוחים מסורתיים.   לאוהבי המתוקים ומתוקים מיוחדים.

לחץ כאן למידע נוסף

דאס סטו ברלין | Das Stue Berlin

מלון דאס סטו בברלין, עבר מתיחת פנים. החללים הציבורים עוצבו כולם: הלובי, בר הקוקטיילים והמסעדות,  על-ידי המעצבת הספרדיה פטרישיה אורוקילה Urquiola וסויטות חדרי השינה עוצבו על-ידי וLvG Arquitectura

Drakestraße 1, 10787 Berlin

לחץ כאן למידע נוסף

ביקיני ברלין | Bikini Berlin

מלון ביקיני נראה כמו גונגל עירוני, ביקני עוצב על-ידי המעצב המקומי Werner Aisslinger בהשראת הסביבה הקרובה.  במקרה זה, גן החיות המפורסם של ברלין ופארק טירגארטן בצד אחד ואזור הקניות ההומה וילהלם ממוריאל בצד השני. האלמנטים המנוגדים של הסביבה בשילוב עם התרבות של העיר הדינמית יצרו עיצוב פנים מקורי  המעוצב כ'ג'ונגל עירוני.

מיזוג מרתק של צמחייה, חומרים טבעיים, צבעים מרהיבים לצד אווירה אורבאנית עצבנית של חומרי גלם, היוצרים תחושת קוסמופוליטית מינימאליסטית.

Budapester Str. 40, 10787 Berlin

לחץ כאן למידע נוסף

ארטה לואיז ברלין | Arte Luise Berlin

מלון ארטה לואיס, הוא מלון אומנות , שבו כל אחד מחדרי המלון עוצב ונוצר על-ידי אמן אחר.

חלק מן החדרים, הם בעלי נושאים מאוד מוזרים ומופשטים ואילו אחרים הם עכשוויים, גחמניים, או פשוט מוזרים.

Luisenstraße 19, 10117 Berlin

 

לחץ כאן למידע נוסף

מיכאלברגר ברלין | Michelberger Berlin

מלון שנמצא בקטגוריה, מלונות מתחת ל 100 דולר לחדר זוגי. יחד עם זאת הוא מלון הממוקם בבנין יפה במזרח ברלין. המשדר אורבניות ברלינאית. קירותיו מכוסים בספרים. אהילים עשויים ממגזינים. במקום חדרים קטנים לשני אנשים, אבל גם חדרים שמתאימים לשלושה, ארבעה, שישה וגם שמונה אנשים. החדרים מעוצבים  עם תמונות קטנות ומיושנות ותאורה מיוחדת.

Warschauer Str. 39-40, 10243 Berlin

 

לחץ כאן למידע נוסף

מלון אקסל ברלין | Axel Berlin

המלון ממוקם באזור הקהילה הגאה של ברלין, ומציע חדרים מעוצבים, בר עם נוף פנורמי על הגג, וספא מודרני.

Lietzenburger Str. 13 / 15, 10789 Berlin

 

 

לחץ כאן למידע נוסף

נאו ברלין | Nhow berlin

 

מלון Nhow berlin ממוקם בין מזרח למערב ברלין ( גרמניה ) ועוצב על ידי קארים ראשיד. העיצוב הוא חוויתי, מפתה ושואב השראתו מהעולם הדיגטלי. הוא צבעוני עם הרבה ורוד ובעל מרקמים שונים וצורות המורפיות.

Stralauer Allee 3, 10245 Berlin

לחץ כאן למידע נוסף

גלרית דיוב ברלין | DUVE Berlin

DUVE ברלין, 94 / 94a Gitschinerstraße

DUVE ברלין – גלריה שנוסדה בשנת 2007 על ידי Alxander DUVE.  בגלריה מאמינים בגישה רב-תחומית . גלרית דיוב מתמקדת בקידום עבודות המשלבות אסתטיקה עם מושגים של המאה ה -21. נוכל לראות בגלריה אומנים המשלבים בעבודתם היסטוריה של אמנות קונטקסטואלית  המבוססת על על ארכיטקטורה ואורבניזם, תרבות המסחרית, פוליטיקה, זהות עצמית, ודמיון. המבוצעות בטכניקות חדשניות..

Gitschiner Str. 94, 10969 Berlin

 

לחץ כאן למידע נוסף

הבונקר | Boros collection

הבונקר, אחת הגלריות המעניינות והחדשניות בברלין, נמצאת במקום עטוף בהילה של מסטורין והיסטוריה. מקום שנבנה בשנת 1942 ושימש כבונקר בשלהי מלחמת העולם השניה, ולאחר מכן שימש כמחסן בננות.

בסופו של דבר, הבונקר מצא את דרכו לידיו של Boros ובני משפחתו, שהפכו את המקום לגלריה לאומנות. ובה מציגים אמנים כמו אולאפור אליאסון, טילמנס וולפגנג, טרייסי ועוד, שהם חלק קטן ממאות כשרונות בינלאומיים שמציגים במקום.

ביקורים אפשריים רק בסופי השבוע, ועל ידי תיאום מראש.

Reinhardtstraße 20, 10117 Berlin

לחץ כאן למידע נוסף
סינון לפי מרחק 50 KM
הצג הכל
הצג הכל
רובעי עיצוב ואמנות
גלריות
מוזאונים
הפסקת קפה, מאפה או גלידה
מסעדות
מבנים
מועדונים ופאבים
מלונות בוטיק
חנויות עיצוב ופופ אפ
חנויות אופנה